Šajā sadaļā nav produktu

Tulpes

Arī tulpes ir mīlestības simbols, šeit būs viens pamatīgs, ar krāsainu vēsturi apvīts stāsts.

Mazliet vēsturiskā

Tulpju botāniskais nosaukums ir Tulipa. Par tulpēm pirmie rakstiskie pierādījumi meklējami 11.gs. persiešu matemātiķa un dzejnieka Omar Khayyam dzejolī. Senākais vizuālais pierādījums ir ilustrācija uz kādas flīzes no sultāna Alāad-Dīn Kayqubād bin Kaykāvūs pils; sultāns valdīja pār Persiju no 1220. līdz 1237.gadam.

Sultāns Suleimans Lieliskais bija pirmais, kurš audzēja tulpes, viņš tās dievināja, liela daļa sultāna garderobes bija ar tām izšūtas. Savukārt muižnieki savus turbānus vai tulipānus bieži dekorēja ar vienu tulpi. Tieši no šīs prakses, ko ievērojuši Eiropas ceļotāji un diplomāti, lâle (lale mūsdienu turku valodā) kļuva par vārdu tulpei.

16.gs. Beigās no Osmaņu impērijas ievestās tulpes, kā rets un ekskluzīvs zieds kļuva populārs Centrāleiropas aristokrātijas aprindās. Pateicoties Vīnes dārza botāniķim Carolus Clusius sākās ekskluzīvo ziedu audzēšana Nīderlandē, kas 17.gs., ap 1640.gadu izvērsās kā ekonomiskā krīze Nīdrlandē uz vairākiem desmitiem gadu, dēļ mākslīgi radītā augsto cenu burbuļa, jo pieprasījums pēc tulpēm bija ārprātīgi pārspīlēts ne tikai Nīderlandē, bet arī tās blakus valstīs, jo tulpes un to sīpolu cena auga bez apstājas. Skaistums un sāpes vienuviet – vēsturē to dēvē par “Tulpju drudzi”.

Tulpes visiem!

Tuples ir pavasara ziedi, kuri priecēs Jūs savā dažādībā. Bet noliksim mazliet malā visu milzu vēsturi un paskatīsimies uz šo vēstures bagāto ziedu pavisam vienkārši.

Tulpes kopumā ir ideālas mīlestības simbols. Dažādām krāsām ir arī atšķirīga nozīme, tāpat kā daudzām citām puķēm. Sarkanās tulpes ir saistītas ar patiesu mīlestību, purpursarkana simbolizē honorāru; dzeltenās tulpes savulaik pārstāvēja bezcerīgu mīlestību, bet pavisam nesen tās saistīja ar prieku, jautrām domām un saules stariem. Baltas tulpes parasti izmanto, lai pārstāvētu tīrību un cieņu vai izteiktu piedošanu. Rozā tulpes ir rūpes un laba vēlējuma simbols.

Atliek tikai izvēlēties vai piemērot attiecīgo krāsu savai situācijai. Taču, ja nevarat izlemt – dzeltenas tulpes vai sarkanas tulpes, vai vēlaties visu krāsu paleti – tulpju pušķis varētu būt labs risinājums. Mūsu floristi ar prieku izveidos jebkuru krāsu tulpes, kurjers tās nogādās uz Jūsu norādīto adresi.